Powszechnie sądzi się, że do inwestowania potrzebne są duże pieniądze? Czy aby na pewno? W praktyce sprawa wygląda jednak nieco inaczej i prawie każdy jest w stanie skutecznie inwestować.

Co więcej, procent składany może sprawić, że konsekwentne inwestowanie małych kwot może być ważną do zbudowania solidnego majątku. Pojawia się jednak pytanie, w co inwestować? Możliwości jest wiele od prostych lokat bankowych, przez akcje, po kryptowaluty. Najbardziej ryzykowne aktywa mają największy potencjał, jednak ryzyko straty zawsze jest proporcjonalnie duże. Osoby chcące inwestować małe kwoty mogą zająć się przede wszystkim akcjami i kryptowalutami.

Tematy podobne: https://wle.pisz.pl/aegp

Inwestując w akcje oprócz zyskiwania na wzroście ich wartości, możemy otrzymywać dywidendy. Reinwestowanie zysków może sprawić, że po paru latach zgromadzony majątek może wyglądać pokaźnie. Jeżeli chodzi o kryptowaluty, inwestując w nie, możemy pomnożyć kapitał początkowy nawet kilkanaście razy. To zawsze bardzo ryzykowna klasa aktywów, dzięki której inwestora może czekać emocjonalny rollercoaster.