Szkolenia SCRUM oraz agile project management szkolenie to doskonała opcja dla wszystkich osób, które chcą dowiedzieć się czym jest agile oraz SCRUM. Dowiemy się również dzięki szkoleniom czy pojęcia te można stosować zamiennie.

Nie ulega wątpliwości, że szkolenia SCRUM master powinny być poprowadzone przez wykwalifikowaną i należycie doświadczoną osobę. Tylko dzięki temu możliwe będzie uzyskanie rezultatów szkolenia. Największy wybór interesujących szkoleń będziemy mieli rzecz jasna w dużych i prężnie rozwijających się miastach.

Przykładem takiego miasta jest z całą pewnością Wrocław. Szkolenia managerskie Wrocław pomogą się nam na przykład dowiedzieć czym jest SCRUM i jakie role w nim występują. SCRUM bez wątpienia wymaga współpracy między wszystkimi członkami zespołu.

Jeżeli chodzi o poszczególne role, w SCRUMie możemy wymienić następujące: właściciel produktu, SCRUM master a także zespół. Każdy musi pełnić swą rolę w sposób należyty, ale aby tak było konieczne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy.

Jeżeli jesteśmy członkami zespołu musimy na przykład posiadać zdolność pracy w zespole. Niemożliwe byłoby bowiem współdziałanie bez umiejętności pracy z drugim człowiekiem. Ważne jest to, aby ludzie pracujący w jednym zespole potrafiły należycie ze sobą współpracować. Tylko wówczas możliwa będzie realizacja wszystkich założeń projektu.

Jeżeli chodzi zaś o SCRUM mastera, osoba ta jest odpowiedzialna za to, aby zespół rozumiał i realizował wszystkie założenia SCRUM. Właściciel produktu musi zaś pamiętać o tym, aby jak najlepiej odczytywać wszelkie oczekiwania klienta. Właściwe odczytanie potrzeb klienta jest bowiem niezbędne, aby właściwie zrealizować dany projekt.


Blog o Agile: https://bdml.pl/


Wspomniane wyżej szkolenia pomogą zrozumieć czym właściwie są poszczególne role w SCRUMie. Bardzo dobrze byłoby jednak dowiedzieć się czy szkolenie prowadzone jest przez odpowiednio wykwalifikowane osoby. Nie ulega wątpliwości, że zawsze warto sprawdzić opinie o poszczególnych firmach szkoleniowych. W przeciwnym razie szkolenie agile może okazać się nieskuteczne.